България загуби от Сърбия с 2:3 гейма (17:25, 25:23, 25:23, 21:25, 14:16) в драматична среща от Лигата на нациите в "Арена Армеец".

Нашите момчета загубиха тайбрек, който почти бяха спечелили. Те водиха с 10:5 точки и после с 14:12, но въпреки това изпуснаха двубоя.

Срещата започна страхотно за България след аванс от 8:5, но до десетата точка сърбите вече ни бяха изравнили. Постепенно те поведоха за 16:11 и без проблем затвориха първия гейм на 17.

И втората част започна по-добре за нас след нов аванс от 8:5 и пак нещата се поизравниха. До края геймът вървеше равностойно, но две решителни точки донесоха изравняването - 25:23.

Целият трети гейм вървеше равностойно и почти нямаше разлика от три точки, за който и да е от отборите. Ас на Тодор Скримов при 23:22 реши гейма в наша полза.

В четвъртия гейм България поведе с 10:8, но после сърбите направиха важна серия и поведоха с 18:13. Нашите изравниха, но след 20:21 допуснаха четири поредни точки.

Тайбрекът вървеше по прекрасен начин за нашите и аванс от 10:5 благодарение на добрата игра на Валентин Братоев. После обаче със силни сервиси Сърбия направи три поредни точки и изоставаше с две. България обаче получи два мачбола, които бяха пропиляни след неуспешни атаки и Сърбия обърна за 16:14.

Така България e с две победи и две загуби в Лигата на нациите. Утре е мачът с Австралия.

Съставът: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров -либеро