Хебър загуби с 2:3 (22:25, 25:15, 25:14, 19:25, 9:25) от беларуския Шахтьор (Солигорск) във втория квалификационен кръг на волейболната Шампионска лига, но въпреки поражението запази надежда за продължаване напред. Родният шампион се нуждае от задължителна победа като гост идния четвъртък, за да може да елиминира съперника - при 3:0 или 3:1 Хебър ще продължи напред, а при 3:2 ще има златен гейм.

За пoреден двубой пазарджишкият отбор бе без треньора си Камило Плачи, който все още не е с тима заради здравословни причини.

Видео от срещата и всичко интересно за турнира може да видите в сайта maxsport.live.

Първата част бе наистина равностойно, но Хебър се пропука и при преднина от 19:17 допусна съперника да направи серия от пет точки без отговор, която бе напълно достатъчна на Шахтьор да вземе този гейм с 22:25.

Във втория гейм домакините се откъснаха напред първо с 10:6, а след това и със 17:10, като този път не допуснаха обрат и изравниха резултата след 25:15.

Третата част бе по-равностойна от предходната, като гостите се държаха сравнително близо до българския тим преди Хебър да поведе с 18:12, а след това да допусне само още две точки за 25:14 и 2:1. Ролите се размениха в четвъртия гейм, когато горе-долу по същото време гостите дръпнаха в резултата (12:18) и в крайна сметка стигнаха до пети гейм след 19:25.

Шахтьор поведе от самото начало на тайбрека и в крайна сметка взе мача, след като българите успяха да реализират само 9 точки.