Хебър (Пазарджик) изпрати изключително успешна седмица. След като преди няколко дни шампионите отстраниха испанския Лас Палмас в квалификациите за Шампионската лига, сега те стигнаха и до първия си трофей за сезона, след като завоюваха Суперкупата на България. Това стана факт след победа с 3:1 (16:25, 25:22, 25:21 и 25:18) в Стара Загора срещу Нефтохимик 2010.

Тимът от Пазарджик отново бе без треньора си Камило Плачи, а в негово отсъствие начело на тима пак бе Мартин Коста Бланко.

Бургазлии водеха през почти цялата първа част, която в крайна сметка заслужено спечелиха с 25:16.

Развитието във втория гейм бе сходно, като Нефтохимик имаше преднина от 14:11, но Хебър стигна до обрат, повеждайки с 18:16, след което затвори гейма при 25:22, за да изравни резултата.

Третата част бе доста оспорвана, като в крайна сметка волейболистите на Хебър се откъснаха напред с 20:17, благодарение на отличната си игра на блокада и осъществиха обрат след 25:21 и съответно 2:1 гейма.

В четвъртия гейм пазарджиклии заиграха още по-стабилно и заслужено стигнаха до триумфа след 25:18.

Якопо Масари с 18 точки бе най-добрият реализатор на Хебър, докато Николай Учиков бе над всички за Нефтохимик с 26. Именно 33-годишният италианец Масари бе избран за "Най-полезен играч" на мача.