Българският женски национален отбор по волейбол започна със загуба тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Възпитаничките на Иван Петков претърпяха поражение от Япония с 1:3 гейма (23:25, 25:21, 19:25, 23:25) в Русе.

Това беше дебютен мач за нашия отбор на престижния турнир, но може да се извлекат позитиви от играта пред 2000 души. В третия гейм нашите изпуснаха солиден аванс, за който могат да съжаляват.

Най-резултатна за домакините бе Гергана Димитрова с 18 точки (1 блокада), Мира Тодорова приключи с 14 точки (5 блокади). За Япония Юки Иши бе над всички с 19 точки (1 ас, 1 блокада), с 16 се разписа Миуако Осанай.

Утре (22 май) отново от 20,30 часа българските "лъвици" ще изиграят втората си среща срещу Белгия, който по-рано днес падна от САЩ с 0:3. Японките пък ще спорят с американките в 17,00 часа.