Волейболистите на Нефтохимик отпаднаха изключително драматично от втория по сила турнир в Европа - Купата на CEV.

Шампионите на България загубиха с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25) от Олимпиакос в Пирея, в двубоя-реванш от четвъртфиналите. В първия мач българите победиха с 3:1 гейма и това доведе до изиграването на "златен" гейм, който приключи при резултат 15:11 за гърците.

Нефтохимик бе най-близо до съперника в първия гейм, когато стигна до 23:23, но загуби. Олимпиакос доминираше след това, а в "златния" гейм, в ключов момент при 12:11 за домакините дойде поредно спорно съдийско отсъждане.

"Олимпиакос игра много силно и бе по-добрият отбор - призна играещият спортен директор на българския шампион Теодор Салпаров пред bgvolleyball.com. - Точно обаче, когато се опитвахме да стопим пасива си и да направим обрат, не се получаваше, защото бивахме спирани от съдиите и техните отсъждания. Разбираемо е, че големите грандове получават съдийска подкрепа, но в този мач бе очебийно. Ако бяхме изравнили в "златния" гейм, всичко можеше да е различно...

Разбира се, че има разочарование. Тренираш, даваш всичко от себе си, готвиш се упорито за този мач. След това се появяват целенасочени действия които стопират всичките ти усилия. Протестирахме, но без ефект. Това боли, защото просто не е честно. Можехме да играем като равен с равен, но не стана."

Олимпиакос продължава и ще се изправи срещу италианския Итас Трентино.

Най-резултатен за българите бе Николай Учиков с 16 точки, 10 добави капитанът Георги Петров.