България победи Северна Македония с 3:1 гейма (17:25, 25:18, 25:22, 25:22) в контролна среща на мъжкия ни национален отбор по волейбол.

Най-резултатен за нашите бе 17-годишният посрещач Александър Николов - син на легендата Владимир. Той се отчете с 15 точки, записвайки първия си силен мач в националния.

Александър игра и в първата контрола срещу Севрна Македония, която бе спечелена от нашите с 3:2 гейма. Това е първата му повиквателна за представителния тим.

Днес силен мач изиграха още Димитър Димитров и Илия Петков, които отбелязаха по 13 точки.

Нашите се готвят за европейската квалифиакция в Израел, в която мачовете са от 12 до 17 януари. Ще се изправим по два пъти срещу домакините, както и селекцията на Австрия.

В Скопие нашите са без Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов и Аспарух Аспарухов, които ще се присъединят към отбора на 1 януари.