Словения не прости и на Русия, след като изхвърли България от Европейското първенство по волейбол.

Домакините "задушиха" шампиона на континента пред лудата си публика в Любляна - 25:23, 25:22, 21:25, 25:21, за да си осигурят място на полуфинала срещу Полша.

Словенците бяха вдъхновени и мотивирани на предела, като на моменти руснаците правиха елементарти грешки, очевидно разклатени от шума и еуфорията в залата. Едва в третия гейм те успяха да покажат класата си, но това не стигна и няма да има защита на титлата, спечелена през 2017 г.

Най-резултатен за победителите бе Тине Урнаут с 13 точки, по 12 добавиха Митя Гаспарини и Клемен Чебул. За водения от Туомас Самелвуо руски отбор Виктор Полетаев бе над всички с 20 точки), 19 реализира Егор Клюка.

Другият полуфинален двубой ще е между победителите от втората двойка четвъртфинали днес: