Волейболният ни шампион при жените - Марица (Пловдив), постигна втора поредна престижна победа в групите на Шампионската лига.

Пловдивчанки сразиха френския първенец Кан с 3:1 (17:25, 25:18, 25:12, 25:21) в предпоследния си пети мач от Група "Е" и запазиха шансове класиране за четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир.

Успехът дойде пред пълните трибуни на зала "Колодрума" в Пловдив, които се насладиха на нов силен мач на любимките си.

Първият гейм бе равностоен до 8:8, след което с по-концентрирана игра гостите дръпнаха напред и със страхотната игра на украинката Надя Кодола стигнаха до убедителното 25:17.

Във втората част нещата се обърнаха. Христина Вучкова поведе Марица с отлична игра в нападение, докато Жана Тодорова продължи да блести в защита и на посрещане. Момичетата на Иван Петков наложиха надмощие, дръпнаха напред в резултата още в началото и затвориха гейма при 25:18.

Марица влезе още по-мощно в третия гейм и не остави никакви шансове на съперника. Геймът бе спечелен с разгромното 25:12, като френският противник изглеждаше отчаян в големи периоди от тази част.

Четвъртата част беше по-равностойна, като вървеше точка за точка през почти цялото време. Тогава обаче се намеси Христина Вучкова, която взриви трибуните с три поредни аса и на практика отказа противника. Победното 25:21 отново направи националката с мощна атака през центъра.