ЦСКА триумфира във волейболното вечно дерби срещу Левски.

"Червените" спечелиха с 3:1 (25:19, 19:25, 27:25, 25:20) в столичната зала "Универсиада".

Отборът на ЦСКА бе измъчван от доста проблеми в последните седмици, като очакванията бяха за победа в "синьо".

За "червените" играха ветераните Ивайло Стефанов (47 г.) и Христо Цветанов (41 г.), които поведоха по-младите си съотборници към ценния успех.

Отборите си размениха два огледални гейма в началото. Първият спечелен от ЦСКА, вторият от Левски с еднакъв резултат - 25:19.

Тези два гейма се развиваха равностойно до средата, но след 15-ата точка един от отборите натрупа преднина от 4-5 точки, която бе достатъчна за затварянето на частта.

Третият гейм стартира отлично за Левски. "Синтие" водеха с 15:12, но се сринаха неочаквано и допуснаха пълен обрат. Все пак отново успяха да изравнят в самия край, но при 26:25 в полза на ЦСКА, Димитър Димитров изстреля страхотен ас, който спечели третия гейм за "червените".

Снимка: BulFoto

В последната четвърта част играчите на Левски допуснаха изключително много грешки в нападение, заради които особена интрига нямаше.

ЦСКА водеше през цялото време, като заслужено спечели гейма с 25:20, а с това и мача.