Националният ни отбор по волейбол записа девета загуба в Лигата на нациите.

Волейболистите ни отстъпиха на Иран с 1:3 (22:25, 15:25, 25:23, 14:25) в Техеран.

Двубоят започна страхотно за домакините, които натрупаха солидна преднина още при първото техническо прекъсване - 8:2.

България постепенно заигра по-добре, като успя да скъси изоставането си до само две точки 14:16. Силите на националите ни обаче не стигнаха за повече и Иран спечели гейма с 25:22.

Втората част започна равностойно, но след десетата точка Иран заигра добре, а България правеше множество грешки. Това продължи до края на гейма, като родните национали го загубиха със срамното 15:25.

В третия гейм момчетата на Пламен Константинов се събудиха и заиграха доста по-добре. Частта вървеше точка за точка, а в края "лъвовете" бяха по-концентрирани и спечелиха с 25:23.

Финалният четвърти гейм се разви ужасяващо за България, като Иран го спечели с категоричното 25:14.

Последният мач на България в тазгодишната Лига на нациите е утре, срещу последния Южна Корея, който има само една победа до този момент.

Всички срещи на мъжкия ни национален отбор по волейбол от турнира Лига на нациите гледайте в спортните канали на А1 - MAX Sport и MAX Sport 1, както и безплатно на Facebook страницата на спортните канали MAX Sport.