България загуби шансове да се класира за Европейското първенство по баскетбол за мъже, въпреки че победи със 70:69 Босна и Херцеговина като домакин.Нашите имаха нужда от победа с поне пет точки разлика, за да запазят шансовете си за класиране на допълнителния турнир в Менорка, Испания. Сега ни остава да се надяваме на чудото Унгария да победи като гост Босна и Херцеговина, но това едва ли ще стане като се има предвид, че „маджарите” загубиха от съшия съперник с 15 точки разлика у дома. Мачът в препълнената зала „Универсиада” бе изключително равностоен и драматичен, а водачеството в резултата се сменяше многократно. Босна имаше леко превъзходство през първата половина от срещата. Гостите водеха с три точки на почивката, но в третата четвърт, играчите на Константин Папазов обърнаха развоя и дори дръпнаха със заветните за нас шест точки- 48:42. Босненците на своя ред поеха инициативата, но половин минута преди края на срещата, целта изглеждаше постижима. България водеше с четири точки. Индивидуални грешки в последните 26 секунди на срещата обаче ни лишиха от необходимата разлика. Най-резултатен за българския отбор бе Калоян Иванов с 20 точки, а капитанът Тодор Стойков завърши с 16. За Босна, Хукич вкара 16 точки. След края на срещата селекционерът Константин Папазов заяви, че най-вероятно ще подаде оставка.България- Босна и Херцеговина 70:69(13:17, 20:19, 20:17, 17:16)България: Д. Иванов 5, К. Иванов 20, Стойков 16 , Димитров 6, Бозов 2 (Блeкни 16, Банев, Костов, Върбанов, Ангелов 5, Георгиев, Великов)Босна и Херцеговина: Василиевич 13, Коядинович 2, Хукич 16, Байрамович 12, Китанович 10 (Ризвич, Нешович 2, Кaсъл 8, Крупаля, Телетович 6, Бавчич, Дедович).