Конференцията "Образование от А до #. Иновативното училище" среща експертните мнения на директори на училища, ректори на университети, представители на европейските и българските институции, както и на бизнеса, който предлага технологични решения, в дискусия за бъдещето на електронното образование у нас.

Провокирани от създалата се ситуация не само в България, но и в света, вследствие на пандемията COVID-19, в подкрепа на образователната и икономическа сфера, водещи медии обединяват усилия в дискусията "Образование от A до # - Иновативното училище".

В конференцията участие ще вземе еврокомисарят Мария Габриел с ресор "Иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж".

Поканени за включване в дискусията са министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, кметът на София Йорданка Фандъкова, председателят на Комисията по образованието и науката при Народното събрание Милена Дамянова, като и представители на образователни институции, неправителствени организации и експерти в сферата на науката и технологиите.

Инициативата е на икономическия портал Economic.bg, телевизионния лидер NOVA, информационния портал Dir.bg и Портала на българските общини Kmeta.bg, в партньорство с най-голямата дигитална група Нетинфо и "София Тех Парк".

Спазвайки противоепидемичните мерки в условия на извънредна обстановка в страната, събитието ще се проведе с контролиран достъп на 17 юли 2020 г. във Форум "Джон Атанасов" при София Тех Парк.

В тон с темата, дискусията ще бъде излъчвана от 10:00 ч. и на живо през Facebook страниците на организаторите, като всички заинтересовани ще имат възможността да задават своите въпроси в реално време.

Следвайки социалната си мисия на медии, отговорни към обществото и адекватни на неговите нужди, организаторите продължават диалога между институциите, бизнеса и неправителствените организации, дискутирайки важните теми, отнасящи се до образователната система.

Ускорената дигитализация на процеса вследствие на извънредната ситуация, причинена от пандемията COVID-19, постави редица въпроси пред електронното обучение у нас.

Изграждането на обща дългосрочна стратегия, изслушването на всички страни в процеса, обсъждането на идеи, диалогът и предложенията за конкретни решения през погледа на всички заинтересовани страни, са сред първите стъпки към подобряване качеството на образование в България и по-бързото преодоляване на подобни бъдещи кризи.

Възможно ли е качествено електронно образование и в каква посока ще се отправят училищата и университетите след COVID-19? Отговорите на тези и други актуални въпроси ще бъдат дискутирани по време на Конференцията "Образование от А до #. Иновативното училище" на 17 юли от 10:00 ч. на живо във Facebook страниците на Новините на NOVA, Economic.bg, Dir.bg и Kmeta.bg.