Коментари - Носителят на Нобелова награда за физика е скептичен за колонизирането на екзопланети | IT.dir.bg
назад

Носителят на Нобелова награда за физика е скептичен за колонизирането на екзопланети

Според него времето за достигане дори до най-близките от тях е непреодолима пречка

Обратно в новината
| Редактор: Кристиан Антонов

Коментари - Носителят на Нобелова награда за физика е скептичен за колонизирането на екзопланети | IT.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Значи, признава си че се е занимавал с глупости. Ако един ден не може да се стигне до там, за какво ни е това знание? Заради самото знание само? И че някой дава заплата за тези занимания?

много умен и много е прав човека

С днешните техногий е ясно че не става, но какво от това? Да си седнем на ръцете и да не се опитваме? Това е срамно твърдение от който и да е учен. Принципно, в дългосрочен план се налага да имаме план Б извън земята. Няма да е утре и няма да спаси цялото население на земята, но план за живот на други планети трябва да има.

Ако попитате Мъск, той веднага ще ви обещае до пет години да построи завод за тесли на въпросната екзопланета. :)))

Това го знаем още от детската градина, без Нобелова награда.

бъде велика Америка Китай и другите да духат супата за да не свършат ресурсите на Земята. Капитал изъм ът хубаво учи хората да не спират бързо да вървят напред. Но........ То и за това без стимуланти , няма нови рекорди И т.н.

що не сте му дали пак хапчето?

С днешните технологии няма дори да напуснем Слънчевата система, камо ли да отидем до друга звезда. Това може да стане чак като свърши нефта и се промени консуматорското мислене на хората.

Мишел Майор се казва човекът, защото е швейцарец, от френската част. Ето така му се пише името - Michel Gustave Édouard Mayor. Избихте рибата с това "Майкъл Мейър", ще му купувате риза сега. Журналисти, сър!

Като сме тръгнали да се справяме с климатичните проблеми, да разбирам ли, че ще се справим и с избухването на слънцето ни, че да не се налага да се местим и тогава?

Положението с климата е почти изпуснато. Всеки момент ще започнат безвъзвратно да изчезват животински и растителни видове. Ще се увеличат още температурните амплитуди, което ще доведе до по-сурови зими и по-горещи и сухи лета. Топенето на ледниците е факт, което покачва морското ниво и в съвкупност с намаляване на рН на океанските води (което разрушава кораловите рифове), тропичните острови ще изчезват пред очите ни. А ти искаш да се намери решение за проблем, който се очаква след 4 милиарда години!?!

Абсолютно е прав човека. Не случайно е физик.

чак десетки хиляди години не, ама достатъчно дълго, че да е непрактично.

Ест., ти знаеш по-добре от него.... :)

Прочетете книгата "Единство и развитие на Вселената"/ The Unity In The Universe. Летенето в Космоса може да бъде бързо и икономично, но трябва да се мисли, трябва нова теория. Ограниченията ни в момента почиват само върху теоретични постановки, които са се превърнали в догми.

тоест ако се напъна достатъчно и спра да вярвам в гравитацията , ще мога да скачам между блоковете и да гледам куршумите за забавен кадър ??

Ех, Нео, Нео! Т'ва хапче дето си го пил, не е такова хапче! Въобще, спри да ги пиеш тези хапчета!

Но невежеството обикновено надделява.....

И земята беше плоска на времето. И обикалянето и беше невъзможно. В небето можеха да летят само птици, а железните кораби нямаше как да плуват щото са тежки и се правиха само от дърво. Нямаше как да се достави съобщение от Лондон до Шанхай за по-малко то 27 дена.

За някои Земята още е плоска...

Не невежеството, а финансовите интереси!