Разстоянието, което девойките трябваше да пробягат, беше 40 метра. Не липсваха ентусиастки и по на 40 години. На старта се допускаха само състезателки с обувки с токчета не по-ниски от 8 см и не по-дебели от 2 см. Най-смелите участнички се бяха качили на обувки с ток цели 12 см. Смелите дами, бяха разделени на десет групи, като най-бързите шест от тях стигнаха до полуфинала. Не се размина и без инциденти, сред които шест падания, някои в самото начало, а други след края на отсечката. Едно от момичетата спринтира с ботуши, а друго се раздели с елегантните си сандалки в златист цвят, защото един от тях се скъса преди финиша и тя продължи боса по асфалта. Уникалната спринт атракция събра погледите на стотици варненци и гости на града, които снимаха с фотоапарати и камери. След полуфинала, за който старт бе даден от Варна, трите най-бързи момичета бяха Ина Божинова, Таня Колева и Таня Стоилова. Тъй като състезанието се проведе паралелно и в Приморско, Ина, която бе с време 6 секунди и 66 стотни трябваше да сравни своето време с победителката от Приморско – Теодора Орлова. Оказа се, че Теди е била по-бърза с 12 стотни и така тя стана победител, като спечели награда от 3 000 лева. Ина, която е лекоатлетка ще получи 1500 лева, съобщава БГНЕС. Вижте снимки >>